Трудовий архів

РАЙОННИЙ ТРУДОВИЙ АРХІВ ПРИ МАР'ЇНСЬКІЙ РАЙОННІЙ РАДІ

            З метою забезпечення збереження документів з кадрових питань (особового складу) ліквідованих підприємств та використання інформації, яка міститься в них, рішенням сесії районної ради від 23.12.2005 № ІV/23-7 було створено районний Трудовий архів при Мар'їнській районній раді. В 2009 році  районний Трудовий архів  (відповідно до Положення, затвердженого рішенням сессії районної ради від 24.11.2009 № V/32-6) зареєстровано як юридичну особу.

            Станом на 01.01.2016  в архіві зберігається 196 фондів на 10027 справ -   це документи з кадрових питань (особового складу) ліквідованих підприємств Мар'їнського району та виборчих комісій з виборів народних депутатів, Президента України та місцевих виборів.

          Фонди представлені як великими організаціями (КП «Курахівський завод залізобетонних конструкцій», ТОВ «Красногорівський авторемонтний завод», радгосп «Петрівка», колгосп ім. Мічуріна, колгосп ім. Леніна, ВАТ «Ремонт та МТЗ» та інші), які нараховують  декілька тисяч справ (особові рахунки, відомості нарахування заробітної плати, накази з кадрових питань, особові картки робітників), так і маленькими приватними підприємствами, весь діловодний багаж яких складає тоненька бухгалтерська відомість.     

          Одним із видів діяльності районного Трудового архіву є виконання запитів соціально-правового характеру, пов’язаних з призначенням та перерахунком пенсій. Тематика запитів різна: підтвердження трудового стажу (згідно з наказами про прийом та звільнення), атестація робочих місць, нарахування заробітної плати та інші.

         Згідно зі ст.20  Закону України «Про звернення громадян» термін виконання запиту складає 30 днів. Для отримання архівної довідки необхідно звернутися до районного Трудового архіву (при собі мати паспорт та ксерокопію трудової книжки). Письмові звернення громадян можуть бути надіслані до архіву з використанням мережі Інтернет (marinkaarc@mail.ua ).

         Тимчасово наш архів переміщено до міста Курахове (вул.К.Маркса, 53, приміщення Курахівської загальноосвітньої школи № 5).